Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2013

4ο Διεθνές Πρωτάθλημα Θεσσαλονίκης 2013

Για 4η συνεχόμενη χρονιά διοργανώνεται το διεθνές πρωτάθλημα Θεσσαλονίκης, με τη συμμετοχή 645 αθλητών.
Ο Α.Σ. ΔΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ, συμμετείχε με τέσσερις αθλητές, τους ΚΡΑΝΙΩΤΗ ΓΕΩΡΓΙΟ (-80κιλά ΑΝΔΡΩΝ), ΣΔΌΓΓΟ ΗΛΊΑ (+87κιλά ΑΝΔΡΩΝ) και ΜΠΑΡΔΑ ΝΙΚΟΛΑΟ (+65κιλά ΠΑΙΔΩΝ).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών μας:

• Ο αθλητής Μπάρδας Ν. αγωνισθηκε στη κατηγορία +65κιλά παίδων. Κέρδισε τον αθλητή από την Κύπρο, με τεχνικό νοκ άουτ (12 πόντους διαφορά) και μετά στην προημιτελική φάση ηττήθηκε 9-7. Ένας αγώνας που μέχρι το τέλος του αγώνα ο αθλητής πάλεψε να γυρισει το παιχνίδι.
  • Ο αθλητής Σδόγγος Ηλίας αγώνισθηκε στα +87κιλά ανδρών και η κλήρωσε τον έφερε να αντιμετωπίση στην προημητελική φάση τον 2ο πρωταθλητή ευρώπης εφήβων του 2013. Μετά από εναν δυνατά αγώνα, ο αθλητής ηττήθηκε και έτσι έμεινε στην πέμπτη θέση.
  • Τέλος, ο αθλητής Κρανιώτης Γεώργιος αγωνίσθηκε στα -80κιλά, κληρώθηκε  στην προημιτελική φάση να αντιμετωπίση τον αθλητή από την Βοσνία.
Το Δ.Σ. του συλλόγου συνεχάρει τους αθλητές (τρεις 5ες θέσεις) και τους ευχεται μεγαλύτερες επιτυχιες στο μέλλον.