Πέμπτη 30 Ιουνίου 2016

1ο ACROPOLIS CUP 2016

Μπαντραλέξης Αντώνιος 1η θέση

Ομαδικό Αγωνιστικό ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ
Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το 1ο Κύπελλο ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ που διοργάνωσε η Ένωση ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΝΟΤΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ στο κλειστό Γυμναστήριο Άνω Λιοσίων στην Αθήνα.
Η συμμετοχή των αθλητών-τριων έφτασε τα 1000 άτομα, καθώς ήταν η τελευταία διοργάνωση της σεζόν για αρκετούς αθλητές-τριες. Ο σύλλογος συμμετείχε με 10 αθλητές-τριες και κατέκτησε 3 χρυσά μετάλλια με τους Καλτέκη Φαίδρα, Μπαντραλέξη Αντώνιο και Πράπας Ιωάννη, 1 ασημένιο με την Παπακυπριανού Νεφέλη, 2 χάλκινα με τους Αρβυθά Παναγιώτη, Μπάρδα Νικόλαο και Κρανιώτη Γιώργο, ενώ αξιόλογες εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι Παπακυπριανός Γεώργιος, Μάγγος Αθανάσιος και Διβανέ Παγώνα Με τα αποτελέσματα αυτά των αθλητών ο σύλλογος κατέκτησε τη δεύτερη θέση στη γενική κατάταξη των συλλόγων για τις ηλικίες 2002-2003.
Στο πρωτάθλημα χρησιμοποιήθηκαν οι ηλεκτρονικοί θώρακες και κάσκες της Ισπανικής εταιρείας DAEDO.
Το Δ.Σ. του συλλόγου συγχαίρει τους αθλητές-τριες και το προπονητή του συλλόγου για τις επιτυχίες τους και τους εύχεται ανάλογες επιτυχίες και τη νέα σεζόν.