Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2015

6th Hereya Open 2015

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Διεθνές Τουρνουά 6th Hereya Open 2015, 12 & 13 Δεκεμβρίου στη πόλη της Σόφιας στη Βουλγαρία. με τη συμμετοχή 1015 αθλητών-τριων από 10 χώρες μεταξύ των οποίων και το Ιράν.
Ο Α.Σ. ΔΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ συμμετείχε με 4 αθλητές και κατέκτησε δύο ασημένια, ένα χάλκινο και μια πέμπτη θέση. Αναλυτικότερα, ασημένια μετάλλια κατέκτησαν οι αθλήτριες Μάγγου Μ. και Διβανέ Π., χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Κοντάκος Σ. ενώ τη πέμπτη θέση κατέκτησε ο Τσιομήτας Α. Στο πρωτάθλημα υπήρχαν οχτώ αγωνιστικοί χώροι, για να καλύψουν τις ανάγκες του πρωταθλήματος, υπήρχε ζωντανή μετάδοση και χρησιμοποιήθηκαν ηλεκτρονικοί θώρακες της Ισπανικής εταιρείας Daedo.
Το Δ.Σ. του συλλόγου συγχαίρει τους αθλητές και τους προπονητές του συλλόγου για τις επιδόσεις τους.