Σάββατο 3 Ιανουαρίου 2015

4o Προκριματικό Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος 2014

Με 7 αθλητές συμμετείχε ο Α.Σ. ΔΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ στο 4ο Προκριματικό Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος 19-20-21 Δεκεμβρίου 2014, που διεξήχθη στη πόλη της Θεσσαλονίκης.
Στο πρωτάθλημα χρησιμοποιήθηκαν ηλεκτρονικοί θώρακες και ηλεκτρονικές κάσκες, κάνοντας το άθλημα ακόμη πιο αξιοκρατικό, καθώς θα πρέπει με τα ειδικά ηλεκτρονικά καλτσάκια να χτυπήσεις στις νόμιμες περιοχές.
Αναλυτικά οι αθλητές του συλλόγου κατέκτησαν 3 ασημένια, 3 χάλκινα και μια πέμπτη θέση.
  • Κουρτεσιώτη Ε., Πανκορασίδων -37κιλά
Και τη πέμπτη θέση κατέκτησε ο αθλητής Κρανιώτης Γεώργιος στη κατηγορία Ανδρών -80κιλά

Το Δ.Σ. του συλλόγου συγχαίρει τον δάσκαλο κος Ζεϊμπέκη Σταύρος και τους αθλητές για τις εμφανίσεις τους και τα αποτελέσματα που κατέκτησαν. Επίσης, ευχαριστεί όλους τους αθλητές που συμμετείχαν σε όλες τις διοργανώσεις του 2014, αποσπώντας πολλά μετάλλια και πολύτιμες εμπειρίες.

Επίσης δείτε την επίσημη ανακοίνωση για το 1ο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παμπαίδων - Πανκορασίδων, που θα διεξαχθεί στη Τουρκία: