Δευτέρα 3 Απριλίου 2017

30ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών, 1-2 Απριλίου 2017

Με τη συμμετοχή 270 αθλητών-τριων απ' όλη την Ελλάδα, πραγματοποιήθηκε το 30ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών - Γυναικών, 1-2 Απριλίου 2017, στη πόλη της Πάτρας. Ο Α.Σ. ΔΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ συμμετείχε με 3 αθλητές.
Πιο αναλυτικά, τη πρώτη μέρα στην κατηγορία -74 κιλά αγωνίσθηκε ο αθλητής Μπάρδας Νικόλαος (πρώτη συμμετοχή σε πανελλήνιο πρωτάθλημα), όπου ηττήθηκε στον πρώτο αγώνα, από το φαβορί της κατηγορίας του (ο οποίος κατέκτησε και το ασημένιο μετάλλιο). Τη δεύτερη μέρα, αγωνίσθηκε ο Ταμανάκιας Αντώνιος, όπου ηττήθηκε στον πρώτο αγώνα, μετά από ένα οριακό παιχνίδι που κρίθηκε στον πόντο. Ενώ, ο αθλητής Κοντάκος Σπύρος, τραυματίστηκε στο πρώτο αγώνα και αποχώρησε.

Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές και τον προπονητή κος Ζεϊμπέκη για τη παρουσία τους στο 30ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, τους διοργανωτές και την ομοσπονδίας για την άψογη διεξαγωγή των αγώνων καθώς και την εταιρεία AVIS και το υποκατάστημα της Λάρισας, για την συνεργασία. Τέλος, το Δ.Σ. ευχαριστεί και τον χορηγό επικοινωνίας το laif.